جشنواره هنر ایران

جشنواره هنر ایران رویدادی تخصصی در زمینه هنرهای تجسمی بوده و به صورت فصلی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ثبت 366179/ش/2/28 برگزار می‌شود. این جشنواره به عنوان محل مناسبی برای یافتن نخبگان هنری و معرفی پتانسیل های فرهنگی-هنری کشور عمل کرده و برگزیدگان آن به جوامع هنری داخل و خارج ایران معرفی می‌شوند.

جشنواره هنر ایران درنظر دارد در هر فصل اقدام به برگزاری فراخوانی در یکی از زمینه‌های زیر نماید:

  1. دو بعدی
  2. سه بعدی
  3. هنرهای نمایشی
  4. موسیقی و ویدئو آرت

داوران

پنل هیات داوران در اولین دوره جشنواره هنر ایران متشکل از مدیران گالری های مطرح می‌باشد که با توجه به تجریبات خود در زمینه ارزش هنری، نوآوری و اقتصاد هنر، نگاه به هنر معاصر ایران وجهان، ارزش اثر ارسال شده به تناسب معیار های فعلی بیرون از ایران، اعتبارسنجی اثر بنابر امکان قرار گرفتن آن بر دیوار یک گالری معتبر، تکنیک، خلاقیت، آینده هنرمند با توجه به سبک و ایده پردازی فعلی و بسیاری معیار های متفاوت و منحصر به فرد، به گزینش آثار می‎پردازند.

آن‌چه که جشنواره هنر ایران را از دیگر جشنواره‌های مشابه متمایز می‌کند، نوع و نگاه خاص داوری در آن است. در اولین دوره جشنواره هنر ایران داوری در دو سطح مردمی و هیات داوران انجام می‌شود. در داوری مردمی که به طور هم‌زمان با بارگذاری آثار صورت می‌گیرد، هر فرد می‌تواند به هر اثر یک رای اختصاص دهد. وبسایت هوشمند جشنواره از ثبت رای افراد تکراری برای یک اثر جلوگیری خواهد کرد و در پایان با شمارش خودکار تعداد رای هر اثر، فرد برگزیده مردمی را معرفی می‌کند.

گالری سیحون

با داشتن سابقه و اعتباری جهانی و تیمی متشکل از حرفه‌ای‌ترین‌ها

زیرزمین دستان

گروهی متشکل از حرفه‌ای ترین مشاوران هنری

گالری 26

با داشتن تیمی متشکل از مشاوران حرفه‌ای با رویکردی جوان

سونیا مونتی

با داشتن سابقه و فضایی هنرمندانه در قلب پاریس

مجموعه لاجوردی

مجموعه‌ای منحصربه‌فرد که همراهی سرشناس‌ترین‌ها را با خود دارد

حامی مالی جشنواره هنر ایران

پشتیبانان رسانه‌ای جشنواره هنر ایران

آینده را چگونه میبینیم

اهداف جشنواره هنر ایران

جشنواره هنری ایران که در این دوره میزبان آثار نقاشی و عکاسی است، بنا دارد هر سال در دوره‌های تابستانه و زمستانه به جمع‌آوری، گزینش و معرفی بهترین‌های هنرهای تجسمی پرداخته و نتایج را در گالری‌های داخل و خارج از ایران به نمایش بگذارد. به طور خلاصه، جشنواره هنر ایران در پس اهداف زیر است:

  1. کشف استعدادها و نخبگان هنری با برگزاری فراخوان های فصلی در زمینه های گوناگون
  2. معرفی و نمایش آثار هنرمندان به ویژه نسل جدید
  3. تسهیل ارتباط میان اعضای جامعه‌‍ی هنری در داخل و خارج کشور
  4. ایجاد فضایی پویا جهت تعامل هنرمندان و هنردوستان
  5. امکان فروش آثار هنری در سراسر جهان
  6. ایجاد فضایی برای نمایش و ارائه آثار فاخر ایرانی در سطح بین المللی

همکاران

همکاری بی‌سابقه میان یک موزه‌ی مهم و گالری‌ها

موزه هنرهای معاصر تهران یه عنوان یکی از موزه‌های پیشرو در خاورمیانه با دارا بودن گنجینه‌ای بی‌نظیر در آسیا، روز پانزدهم شهریور ماه سال یک هزار و سیصد و نود و پنج خورشیدی میزبان مراسم اعلام برگزیدگان و اهدای تندیس جشنواره هنر ایران است. هم‌چنین آثار برگزیده توسط تیم گالری‌های سیحون، بیست وشش، مجموعه لاجوردی و گالری سونیا مونتی پاریس به مدت دو هفته در گالری علیها واقع در تهران به نمایش درآمده و پس از آن در یکی از گالری‌های پاریس به نمایش درخواهند آمد.

گالری علیها

info@alihagallery.com

موزه هنرهای معاصر تهران

info@tmoca.com

Log in with your credentials

Forgot your details?