متن ویدئو معرفی جشنواره هنر ایران

جشنواره هنر ایران یک رویداد ملی در زمینه هنرهای تجسمی با محوریت نقاشی و عکاسیست. این رویداد با هدف معرفی هنرمندان معاصر به گالری های معتبر داخلی و همین طور بازدید کنندگان خارجی در کشور هایی که اعتبار و نام بلندی در این زمینه دارند، کلید خورده است.

شرکت در این رویداد برای همه آرتیست های ایرانی، فارغ از سبک و موضوع آزاد می باشد. وبسایت جشنواره به مدت یکماه در فصل پاییز برای پذیرش آثار هنرمندان باز خواهد شد و در طول همین دوره شرکت کنندگان می توانند لینک آثار خود را به منظور اشتراک گذاری از وب سایت، برداشت کرده و در رای گیری مردمی شرکت کنند.

با توجه به اینکه هنرهای تجسمی ایران بر خلاف سایر کشور های جهان نسبت به سینما و تلویزیون،   از اقبال عمومی کمتری برخوردار است، به اشتراک گذاری و دیده شدن آثار، با هدف ایجاد حداقل اشتیاق برای بررسی عکاسی و نقاشی، برای همگان رسالتی اجتماعی به حساب می آید تا با فرهنگ این سبک از هنر، آشنایی بیشتری ایجاد کرده و میزان نفوذپذیری هنرهای تجسمی معاصر کشور را، بالا ببرد.

همین طور هیئت داورانی از بین کارشناسان هنری و مدیران گالری های معتبر کشور برگزیده می شوند که این تعهد داوری، موجب دیده شدن آثار همه آرتیست های شرکت کننده توسط این گروه های معتبر هنری خواهد شد، که نویدی از آینده روشن و اعتبار برای استعداد های جوان شرکت کننده در جشنواره می دهد.

لازم به ذکر است مراجعه به بخش فراخوان در منوی بالای وب سایت و مطالعه دقیق بخش های مختلف آن پیش از ارسال اثر بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

مراسم اختتامیه این رویداد در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد، همین طور آثار برگزیده،  علاوه بر نمایش داخل کشور، به منظور معرفی این نسل از هنرمندان،    به پاریس جهت اکسپو، ارسال خواهند شد.

به امید اعتبار روز افزون هنرهای تجسمی کشور و شناخت بهتر از هنر معاصر ایران

متن ویدئوی داوری

در سطح هیئت داوران تیم هایی متشکل از کیو ری تور ها، مدیران و مشاوران هنری گالری های منتخب به سنجش اثار بر مبنای ارزش هنری، نواوری، نگاه اقتصاد هنر و اعتبار سنجی بر مبنای امکان قرارگیری بر دیوار یک گالری معتبر پرداخته، و به فاکتور هایی چون هنر معاصر ایران و جهان، تکنیک، خلاقیت، قابلیت اکسپو، اینده هنرمند با توجه به سبک و ایده پردازی فطری و بسیاری از معیار های منحصربفرد، به داوری،     می پردازند.

با توجه به اینکه جشنواره هنر ایران علاوه بر نگاه تخصصی هیئت داوران، به سلیقه جمعی و رسالت های اجتماعی یک آرتیست معاصر در جامعه خود نیز باور دارد، بخشی به عنوان داوری مردمی که برگزیدگانش را بر اساس، امتیاز بالاتر به یک اثر خواهد یافت، ایجاد کرده است.

با توجه به اینکه هنرهای تجسمی ایران بر خلاف سایر کشور های جهان نسبت به سینما و تلویزیون از اهمیت کمتری برخوردار است، به اشتراک گذاری و دیده شدن آثار توسط عموم مردم با هدف ایجاد حداقل اشتیاق برای بررسی عکاس و نقاشی، برای یک آرتیست رسالتی اجتماعی به حساب می آید تا با فرهنگ این سبک از هنر، آشنایی بیشتری ایجاد کرده و میزان نفوذپذیری هنرهای تجسمی معاصر کشور را بالا ببرد.

لینک اثر مورد نظر در شبکه های اجتماعیه همراه جشنواره و همین طور کانال رسمی آن، قابل یافتن است، در نظر داشته باشید که معرفی اثر شما علاوه بر وجهه اجتماعی و اعتبار بالایی که به جایگاه، هنرمند معاصر حوزه تجسمی خواهد داد، به ارتقای سطح فکری و نگاه زیبایی شناختی نیز کمک شایانی خواهد کرد. از آنجا که برای هر سلیقه، اثری و برای هر اثر، مخاطبی وجود دارد، از تمامی کسانی که صرفا نگاهی به آثار هنری دارند دعوت می کنیم تا در امتیاز دهی مردمی همراه ما باشند.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای جشنواره هنر ایران محفوظ و ثبت شده می باشد || طراحی و پشتیبانی سایت توسط شاریوت

Log in with your credentials

Forgot your details?